Práčka v kuchyni: Všetko, čo potrebujete vedieť!

Práčka v kuchyni: Všetko, čo potrebujete vedieť!
 • 15.06.2022
 • Veronika Nemčeková

  • Zdieľaj:
 • 0

Práčka v kuchyni už zďaleka nie je abstraktnou predstavou. Zatiaľ, čo v minulosti sa tento spotrebič umiestňoval zásadne do kúpeľne, v prípade, že si chcete v tejto miestnosti radšej vytvoriť oázu pokoja a relaxu, kde si po náročnom dni doprajete oddych, je presun práčky do kuchyne vhodnou alternatívou. Pozrite sa spolu s nami, čo všetko by ste pred kúpou mali vziať do úvahy, aby ste z nej mali čo najväčší úžitok.

Na čo myslieť pred kúpou práčky?

Pred kúpou práčky si treba ujasniť, aké máte od nej očakávania. Zaujímať by ste sa mali nielen o funkcie, ale aj o energetickú triedu. Hodila by sa vám aj sušička? Mnohé práčky sú kombinované a teda dokážu nielen bielizeň oprať, ale aj vysušiť. Ušetríte tak miesto, ktoré by zaberal ďalší spotrebič.

Okrem iného treba myslieť aj na to, kam umiestnite kôš so špinavou bielizňou a pracie prostriedky. Z praktického hľadiska by bolo dobré, aby sa tieto veci nenachádzali príliš ďaleko od práčky a nemuseli ste ich tak prenášať hore-dole. Pracie prostriedky a chemikálie sa neodporúča držať v kuchyni, a to predovšetkým vtedy, ak máte malé deti. Všetko však závisí od možností priestoru.

Prečítajte si: Viete, ako čistiť zásobník práčky? Pomôže ocot i kyselina citrónová!

Práčka v kuchyni

Zdroj: Shutterstock®

Pripojenie k elektrine, vode a odpadu

Práčka je spotrebič, ktorému musíte zabezpečiť prívod vody, pripojenie k odpadu a elektroinštalácii. Pripojenie podlieha prísnym predpisom, preto je ideálne tento úkon zveriť do rúk odborníkom. Prípojky nie sú viditeľné, no mali by byť pomerne ľahko dostupné v prípade poruchy a následnej opravy.

Odtok býva pripojený priamo na sifón drezu. Ak máte v kuchyni aj umývačku riadu, najlepšie je zvoliť sifón s dvoma prípojkami, ktorý umožní napojenie oboch prístrojov súčasne. Keď všetko pripojíte správne, nemáte sa čoho báť. Odtokové hadice sú navrhnuté tak, aby zabraňovali spätnému toku vody do spotrebiča.

Práčka v kuchyni bude počas používania zdrojom hluku, s ktorým by ste mali počítať. Pripravte sa tiež na charakteristický zápach, pretože práčku bude treba vetrať. Ak však budete pravidelne čistiť bubon, filter ako aj priestor na nalievanie pracích prostriedkov, nemáte sa čoho báť!

Vyskúšajte: Overené tipy ako sušiť bielizeň rýchlo a jednoducho aj bez sušičky

oprava práčky v kuchyni

Zdroj: Shutterstock®

Vhodné umiestnenie

Na zabudovanie do kuchynskej linky sa používajú automatické práčky plnené spredu. Práčky plnené zhora sa na umiestnenie v kuchyni zväčša nehodia. Vstavanú práčku vôbec nemusí byť vidieť, pohodlne ju dokážete zakryť dvierkami. Takéto umiestnenie však nie je jediným možným riešením.

Ak nechcete, aby práčka zaberala miesto v kuchynskej linke, môžete ju umiestniť do kuchynského ostrovčeka. Elegantne budú pôsobiť aj voľne stojace spotrebiče v dizajnovom nerezovom alebo farebnom vyhotovení.

Práčku môžete postaviť aj do výklenku a zakryť závesom alebo ju zasuňte pod pracovnú dosku, kde k nej budete mať pohodlný prístup a zabezpečíte jej pravidelné vetranie po praní.

Pozri aj: Vyskúšajte pranie uterákov s jedlou sódou, výsledok vás prekvapí


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Ako vybrať vírivku a čo pred jej kúpou treba zvážiť?
INTERIÉR

Ako vybrať vírivku a čo pred jej kúpou treba zvážiť?

 • 0
 • 24.11.2022
TOP tipy ako pestovať vianočný kaktus: Vďaka tomuto zakvitne!
ZÁHRADA

TOP tipy ako pestovať vianočný kaktus: Vďaka tomuto zakvitne!

 • 2
 • 07.12.2022
TOP tipy pre starostlivosť: Takto vianočná ruža vydrží krásna!
ZÁHRADA

TOP tipy pre starostlivosť: Takto vianočná ruža vydrží krásna!

 • 0
 • 30.11.2022